دومین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک - اردیبهشت ماه ۱۳۹۷


دومین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک با هدف «گرافیک در تعامل با سایر رشته ها» (مطالعات تعاملی) در تاریخ ۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ در پردیس سینمایی ملت در سه بخش ذیل برگزار گردید:
۱- بخش علمی (مقالات)
۲- بخش نمایشگاهی (پوستر)
۳- پنل های تخصصی
در ابتدای مراسم دکتر منصور مهرنگار رئیس دومین سمپوزیوم، ضمن خوش آمد گویی به حضار، گزارشی از روند و بخش های مختلف و اهداف سمپوزیوم را ارائه داد و پس از آن دبیر علمی به گزارش موارد مطروحه در بخش علمی پرداخت.دبیر اجرایی نیز گزارش جامعی از چگونگی روند بخش های مختلف را بیان نمود.
پس از آن پنل های مختلف شامل، گرافیک و علوم انسانی، گرافیک و پزشکی و گرافیک و موارد تخصصی مرتبط با آن اجرا گردید و متخصصین به ایراد سخنرانی پرداختند. در ادامه، مراسم اختتامیه و معرفی افراد منتخب و جوایز برگزار گردید.
پس از آن با حضور رئیس موسسه، معاونین، هنرمندان کشوری، متخصصین رشته های مختلف و شرکت کنندگان، گالری آثار منتخب سمپوزیوم در بخش پوستر (بحران آب و آلودگی هوا) در گالری پردیس سینمایی ملت افتتاح گردید.

اولین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک - اردیبهشت ماه ۱۳۹۶


اولین سمپوزیوم ملی روز جهانی گرافیک با رویکرد «تجلیل از پیشكسوتان و توجه جدی به جوانان این مرز و بوم در عرصه گرافیك ایران» در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه ١٣٩٦ از ساعت ١٥ الی ٢١ در فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران به ریاست دكتر منصور مهرنگار و با محوریت موسسه آموزش عالی ناصرخسرو با همکاری موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا و دانشگاه علوم پزشکی ایران، در سه بخش ذیل برگزار گردید:

١- علمی (مقالات).
٢- بخش نشست تخصصی (سخنرانی، پرسش و پاسخ).
٣-بخش نمایشگاهی (پوستر).

اعضای کمیته علمی، آقای پروفسور محمدرضا پورجعفر، دكتر منصور مهرنگار، دکتر امیرحسن ندایی، دکتر زهرا رهبرنیا و دکتر اشرف السادات موسوی لر بودند.

هیات داوران بخش علمی (مقالات) نیز متشكل از دکتر امیرحسن ندایی، دکتر سید نظام الدین امامی‌فر، دکتر سید حسن سلطانی، دکتر منصور مهرنگار، دکتر بهنام زنگی، دکتر فرزانه فرشید نیک و دکتر طیبه عزت اللهی نژاد بوده اند.

هیات داوران بخش نمایشگاهی (پوستر) نیز از اساتید متخصص حوزه گرافیک، استاد قباد شیوا، استاد اسداله چهره‌پرداز و استاد عبدالرضا چارئی تشكیل شد.
همایش روز جهانی گرافیک -اردیبهشت ۱۳۹۵


همزمان با ۸ اردیبهشت (روز جهانی گرافیک) مؤسسه آموزش عالی ناصر خسرو با مشارکت مؤسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا، انجمن هنرهای تجسمی انقلاب و دفاع مقدس، انجمن علمی پژوهش های ایران، نشان فرهنگی، هنری و پژوهشی نقش مهر، مؤسسه مطالعات جامع هنر برسام، فصلنامه پژوهش هنر و نشر مهر نوروز، همایش روز جهانی گرافیک را در بخشهای ذیل برگزار نمود:

۱- بخش سخنرانی اساتید:
الف)دکتر عبدالرضا چارئی
ب) دکتر سید نظام الدین امامی فر
ج) دکتر بهنام زنگی
د) دکتر منصور مهرنگار

۲- نشست تخصصی

۳- پرسش و پاسخ دانشجویی

۴- بخش نمایشگاهی(پوسترهای دانشجویی)

نمایشگاه آثار گرافیک در گالری خیال نو مجموعه صبا به مدت یک هفته دایربود.